Hula hop – efektívne a zábavné cvičenie v jednom!

Cvičenie s pestrofarebnou obručou nemusí byť len záľubou najmenších. Tento druh zábavného tréningu uchváti každého, kto s ním začne.

Cvičte efektívne aj zábavne!

Ak potrebujete popracovať na svojej vytrvalosti a posilniť si svaly v oblasti brucha, stehien, zadku a chrbta, nemôžete si vybrať lepší druh cvičenia. Touto formou tréningu strácate prebytočné kilogramy, formujete si postavu, zvyšujete vytrvalosť a pozitívne ovplyvňujete celkovú koordináciu.

Cvičenie s obručou má veľké množstvo výhod. Nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie vo forme športového zariadenia či oblečenia. S obručou môžete trénovať pri pozeraní obľúbeného televízneho programu alebo filmu. Ak si však pustíte hudbu svojho srdca plnú rytmických tónov, bude vás cvičenie baviť oveľa viac.

Plastový vynález v tvare kruhu nie je žiadnou novinkou. S predchodcami tohto cvičebného nástroja, a hlavne jeho pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus sa môžete stretnúť už v spisoch Hippokrata. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa stala obruč súčasťou moderného životného štýlu.

Ako má vyzerať správna technika cvičenia?

Vo vzpriamenom stoji rozkročte nohy na šírku ramien. Mierne ich v kolenách pokrčte. Kruh prevlečiete do oblasti pása a začnete ho krútiť. Na začiatku budete zrejme potrebovať trochu času na to, aby ste prišli na správnu techniku. Nevzdávajte sa, ak vám bude zo začiatku obruč padať. Je to úplne bežné. Po niekoľkých tréningoch budete v cvičení s obručou profesionál a budete ním krútiť nielen v oblasti pása, ale aj bokov či stehien.

Aká má byť intenzita cvičenia?

Ak ste úplný začiatočník, začínajte len zľahka. Ideálne je päť až desať minút každý deň. Postupne čas tréningu predlžujte. Po dlhšom období trénovania vydržíte obručou krútiť aj viac ako hodinu. Nie je to úžasné?

Na začiatok voľte ľahkú obruč vhodnú pre začiatočníkov. Neskôr môžete použiť hula hop naplnený vodou, ktorý je ťažší, takže pri cvičení zapájate svaly vo väčšej intenzite. So správnym výberom obruče vám poradia v každej dobrej predajni športových potrieb.

Cvičte s obručou a zbavíte sa celulitídy!

Celulitída je strašiakom najmä ženského pokolenia. Ak ste už v cvičení pokročilí a ovládate jeho techniku, môžete siahnuť po obručiach so špeciálnymi masážnymi výbežkami alebo vibráciami. Tie spôsobujú prekrvenie pokožky a jej následné spevnenie. Pravidelným a intenzívnym cvičením sa môžete zbaviť celulitídy v oblasti zadku a stehien.

Výrobky PLUS

Zoznámte sa s Nestlé výrobkami, ktoré sú kvalitné a chutné. Výrobky sa vyznačujú nutričnou výhodou alebo vás prekvapia ďalšími výhodami, napríklad jednoduchou prípravou.
Produktové rady

ORION GRANKO Calci-N 200 g JOJO Autiaky 80 g NESCAFÉ Classic NESCAFÉ 2in1 ORION GRANKO 250 g NESCAFÉ GOLD Green
NESCAFÉ 3in1 Brown Sugar Ricoré Caro 250 g Resource® Optifibre® Caro ACTIVE 180 g Caro ORIGINÁL 200 g NESCAFÉ GOLD Crema
ORION GRANKO Exclusive 200 g NESCAFÉ DOLCE GUSTO Marrakesh Style Tea NESCAFÉ DOLCE GUSTO NESQUIK JOJO Princezny 80 g NESCAFÉ CLASSIC Crema NESCAFÉ DOLCE GUSTO Latte Macchiato Unsweet